• Co na sebe?

  Naše kurzy jsou „neformální“, tzn. nevyžadujeme přímo společenské oblečení, což zejména pánové jistě ocení :-) Důležité je přijít v tom, v čem se dobře cítíte a co je Vám pohodlné..

  Zde jsou doporučení pro jednotlivé kurzy:

  Lady latin & salsa  (dámy, děti)

  U těchto lekcí jsou velmi oblíbené np. legíny + tunika či šátek přes boky nebo sukýnka a top.. Důležitá pohodlnost a možnost pohybu ;)

  Společenské tance pro páry, Salsa pro páry

  Dámy volí většinou oblečení, kde podtrhnou svou ženskost, ale zároveň se cítí pohodlně (šaty, sukně/kalhoty + top, legíny + tunika).. Pánové se najdou většinou v ležérní eleganci.. Džíny přímo nezakazujeme, ale ani nenařizujeme společenské kalhoty, je na každém, v čem se dobře cítí. K tomu můžete zvolit košili či triko (kravata ani sako nejsou nutné).

   

  OBUV

  Obecné info a Sokolov:

  Dámy většinou váhají mezi obuví s podpatkem a bez podpatku. Doporučujeme vzít na první lekci více druhů obuvi a vyzkoušet si, co právě Vám bude vyhovovat.. Některé dámy zvolí tenisky či balerínky, jiné naopak společenskou obuv s podpatkem (zde velmi prosíme, neberte obuv přímo s jehlovým podpatkem – jednak je to pro tanec jako takový nepohodlné a jednak dochází k poškozování parketu..)Není vhodná příliš „mohutná“ obuv, ideální je lehká a přilnavá k noze. Doporučit můžeme np. přímo taneční botky se speciální podrážkou a na podpatky k tomu určené „chrániče“.. Ideální výška podpatku je cca 4-6cm. Obuv pro pány - můžete zvolit prakticky jakoukoliv s jinou než černou pogumovanou podrážkou – tyto velmi často zanechávají šmouhy na parketě, které se špatně odstraňují.

  Kralovice:

  Dámy a děti - vyberte prosím pohodlnou obuv bez podpatků, balerínky či lehké tenisky, taneční practise obuv (případně s podpatkem pouze specializovanou taneční obuv s grániči podpatků).  Prosím zvažte, zda obuv nebude dělat šmouhy na parketě, ideální jsou tedy světlejší podrážky a ne úplně pogumované (na nich se budete také hůře točit) ;) Vezměte na první lekci ideální více druhů obuvi a vyzkoušejte.

   

  Na všechny lekce doporučujeme s sebou hlavně pití, (může se hodit i ručníček) a dobrou náladu! :-)

  Těšíme se na Vás

  Karin a Petr